ActivityComputerEducationInspiration

BİLMÖK 2017

Bilmök nedir?

Bilgisayar Mühendisleri Öğrenci Kongresi her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili kulübü tarafından organize edilen Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresidir.Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresi unvanına sahip Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi‘nin (BİLMÖK) 13. etkinliği, 3-4-5 Mart 2017 tarihlerinde Konya da Selçuk Üniversitesi ev sahipliği ile gerçekleştirilecektir.
12 yıldır her yıl farklı bir üniversitenin üstlendiği BİLMÖK kongresi  farklı üniversitelerden katılım sağlayan bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasında iletişim ağını güçlendirme,etkileşim kazanma ,onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak,ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır. BİLMÖK organizasyonu bilgisayar mühendisliği öğrencileri tarafından yapılmasına rağmen, katılımcılar bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine dair herhangi bir bölümden olabilmektedir.Kongreye her üniversitenin ilgili bölümünden resmi temsilcilerin yanı sıra ilgili bölümlerin öğrencileri ,akademisyenleri,sektör temsilcileri ve mezunları katılabilir.
En son 4-5-6 Mart 2016 tarihinde Harran Üniversitesi’nde düzenlenen kongrenin onüçüncüsü, 3-4-5 Mart 2017 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde düzenlenecektir.
Selçuk Üniversitesi’nde düzenlenecek olan kongre aynı zamanda BİLMÖK’ün 13. yılı olacaktır.

Kongrenin gerçekleştirildiği tarih ve yerler

Şimdiye kadar BİLMÖK ‘ün yapıldığı okullara bakalım.

C1U7SCfXgAAQeoL

13.BİLMÖK Kongresi detaylar (2017)

BİLMÖK’17 de sektöre yön veren alanında uzman birbirinden değerli konuşmacılar sizlerle olacaktır. 3 gün sürecek olan etkinlik 3 Mart 2017 Cuma günü sabahı açılış konuşmaları ile başlayacaktır.  Hemen sonrasında konuşmacı oturumlarına başlanacak ve 4-5 Mart tarihlerinde oturumlarla devam edecektir. 3 Mart akşamı resmi katılımcılarımız ve konuşmacılar ile Resmi Katılımcı Akşam Yemeği etkinliği gerçekleştirelecektir. Kongre Salonu Fuaye Alanında şirketlerle iletişim kurabileceğiniz, öğrenci projelerini görebileceğiniz, hem eğlenebileceğiniz hem de bilgilenebileceğiniz standlar sizlerle olacaktır.  5 Mart 2017 Kongrenin 3. Günü gelecek sene 14. Su düzenlenecek BİLMÖK’ün adaylık sunumları ve hemen sonrasında resmi katılımcıların oy kullanarak belirlediği seçimler yer alacaktır.
13.BİLMÖK oturumlarında yaklaşık 30 konuşmacı 2000’in üzerinde katılımcıyla buluşacak. 3 gün sürecek olan kongrede  yaklaşık olarak 25 oturum yer alacak. Oturum konularını katılımcılara BİLMÖK resmi sosyal medya hesaplarında sunulan Konuşmacı Konuları Anketi sonucunu baz alınarak bu alanlarda konuşmacılarla sizleri buluşturmaya özen gösterilmiştir. Konuşmacı listesine alanında uzman isimler katılmaya devam edecektir. İçerik, ulaşım, konaklama gibi konular hakkında bilgi almak için ve merak ettiğiniz konularda bilgi almak için bilmok.org.tr adresini ziyaret ediniz. Organizasyona web sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

13.BİLMÖK KONUŞMACILARINDAN BAZILARI


NASA Jet Propulsion Laboratuarın’da Robotik Teknoloji alanında çalışmalarını sürdüren  .


C3G9Tc1W8AAh9F1
Bulut Yazılım A.Ş. CEO’su “Bulutlar Üstünde…” başlıklı konuşmasıyla 3 Mart Cuma Günü 13. BİLMÖKde olacak!


C3gOlCaWYAAqM00
‘ dan Uzman Büyük Veri Bilimcisi sevgili 4 Mart’ta Bilmök’te!


C3vskVSWYAIQKGY
Özgür Yazılım A.Ş’den “Linux Sistem Yöneticisi Olmak” konuşmasıyla 4 Martta 13. BİLMÖK de.


C27MbBnXcAA41cW
Linux Kullanıcıları Derneği ve Alternatif Bilişim Derneği YK Üyesi 4 Mart Cumartesi günü BİLMÖK’de.


kaynak:roboturka.com , bilmok.org.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu