General

Hep Birlikte Canlı Ders Çalışıyoruz ! #StudyWithUs

Merhabalar Arkadaşlar,
Bundan birkaç gün önce DataCamp 7 gün boyunca tüm kurslarını ücretsiz hale getirdi. Ben de ulaşabildiğim kişilerle birlikte 7 günlük bir meydan okuma başlattım ve YouTube üzerinde benimle birlikte ders çalışın konseptini uygulayarak, 5 gün boyunca her akşam 21:00 – 00:00 saatleri arasında, hep birlikte 3-4 saatlik mini kursları bitirmeyi hedefledik ve 7 gün boyunca yılmadan her akşam çalıştık ve bu meydan okuma başarılı bir şekilde son buldu. Bu şekilde çalışmalar bireysel motivasyonumu artırmakla birlikte sizlerinde çalışmasına katkı sağladığı için çok mutluyum sayenizde bende her akşam verimli bir şekilde çalışmalarıma devam edebildim.

Örnek Yayın; https://www.youtube.com/watch?v=2k0gBTGt-TI

Başarı Örneklerimiz !

Ekran Resmi 2020 05 26 02.40.26
Birlikte daha güçlü ve daha başarılı olacağız…

Birlikte Ders Çalışıyoruz !

Şimdi ise başka bir format ile ekranda sizleride görmek istiyorum hem kitap okuma alışkanlığı kazanmak hem de birbirimizi motive ederek çalışabilmek için hep birlikte çalışıyor olacağız… Bu formatta kütüphane ortamı canlandırılacaktır. Ortam sesi ile bilikte çalışacağız müzik ve konuşma olmayacak. Korona virüsü nedeniyle neredeyse 2 aydır evde tek başına çalışıyor olmak beni çok üzüyordu bu şekilde sizlere dokunarak daha verimli olacağına inandım.

Study With Me Formatından Farklı Olan Şey Nedir ?

Bu kez youtube ekranında sadece ben olmayacağım siz de olacaksınız. Birlikte Skype, meeting.. gibi her hangi bir platform üzerinden yayın açacağız ve o rada herkes çalışma ortamını gösterecek ve bu yayını youtube üzerinde yayınlayacağız.

Mola Verecek miyiz ?

Elbette vereceğiz 1 saatte bir  10 dk mola verip çay kahve  alıp ya dinleneceğiz  ya da sohbet edeceğiz belki chat’ ten gelen sorulara cevap veririz

Kaç Saat Çalışacağız ?

O akşam canlı yayın çalışma ekibinde olan kişilerle birlikte 2-3 saatlik çalışma yayını düzenleyeceğiz. Hafta sonları daha esnek çalışma saatlerimiz olabilir.

Hep Aynı Kişiler mi Yayında Olacak ?

Hedefimiz 4-6 kişi ile başlayıp onlarca kişinin aynı anda der çalışabiliyor olmasını sağlamak ama tabiki hep aynı kişiler olmaz işi olabilir vs veya haftalık değiştirebiliriz kişileri.

Kitap Okuma Yanınımızda olacak !

Ders çalıştık tamam ama kitap okumak çoğumuz için ölüm gibi ve hala daha alışkanlık haline getirilmedi maalesef bu noktada da 1 saatlik bir sadece kitap okuma yayınımız olacak. Henüz planlamadık..

Ne Zaman Başlıyoruz ?

İlk denemeyi 26 Mayıs akşamı yapmak istiyorum ilk birlikte ders çalışalım yayınında benimle bilikte 4 veya 6 kişi olacak arkadaşlar.

Ortamımızı Nasıl Yayına Aktaracağız?

İlk deneme de ortam sesimiz eğer uygun ise açık olsun istiyorum. Belirli bir açıdan telefonunuzu ayarlayıp yayına dahil olabilirsiniz bu sayede telefon faktörüde ortadan kalkacak ve daha iyi yoğulaşacağız. Size bir skype, meeting veya streamyard linki atacağım ve onu açıp telefonu bir noktada sabitleyeceksiniz varsa bilgisayar da olur ama kamera olmalı.

Herkes Aynı Şeyi mi Çalışacak ?

Hayır aynı dersi çalışmıyoruz tabiki arkadaşlar herkes kendi kodu, eğitimi veya sınavı üzerine çalışmasını devam ettirecek.

Nasıl Dahil Olabilirim ?

5 kişiden birisi olup bu akşam 20:00  – 22:00 arasında bize katılmak isteyenler;

Telegram Grubumuz ‘a dahil olabilir videolar ve duyurular burada yapılacak.

Mesajlaşma Grubumuz ‘ a dahil olarak mesaj katılmak istediğini yazabilirsin.

YouTube Kanalı ‘na abone olarak canlı ders çalışma videolarımıza erişebilirsin.

Çalışma Takvimimiz ‘i takip edebilirsiniz.

Çalışma Saati Seç sana uygun olan çalışma saati için oy verirsen o saatte yayın yapmaya çalışacağız.

Yayın Nasıl Gözükecek ?

Çalışmamız aşağıda ki formatta olacak her karede bir kişi ilk olarak 4 veya 6 kişi ile başlayalım istiyorum sonra bize katılmak isteyenler olursa kişi sayısını artırıyor olacağız yayına katılan kişi yüzünü göstermek zorunda değil çalışma ortamını gösterecek şekilde telefon veya yedek bir bilgisayarı varsa onu kullanabilir.  

Colorful Pop Tutorial Youtube Thumbnail

Sizlerle birlikte çalışacağım için çok heyecanlıyım görüşmek üzere 🙂

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu