Skip to main content

Dünyada en hızlı mobil İnternet hangi ülkede?

Dünyada en hızlı mobil internet hangi ülkede? Akamai tarafından yayınlanan yeni rapor bu soruyu cevapladı. Türkiye listenin alt sıralarında yer aldı.

Akamai tarafından yayınlanan yeni rapor, dünyada en hızlı mobil internetin hangi ülkede olduğunu ortaya çıkardı. Akamai’nin raporuna göre, ortalama mobil internet hızı en yüksek olan ülke Birleşik Krallık. Ülkede mobil kullanıcıların ortalama internet hızı 26 Mbps. Birleşik Krallık’ın ardından ikinci sırada Almanya yer alıyor. Almanya’da mobil kullanıcıların ortalama internet hızı ise 21.4 Mbps.

Birleşik Krallık ve Almanya’nın ardından sırasıyla Finlandiya (21.6 Mbps), Fransa (17.4 Mbps), Norveç (17.3 Mbps), Danimarka (16.6 Mbps), Belçika (16.2 Mbps), Romanya (15.9 Mbps), Avustralya (15.7 Mbps) ve Japonya (15.6 Mbps) geliyor. Mobil kullanıcıların ortalama hızı 10.7 Mbps olan ABD ise listenin 28. sırasında kaldı. ABD böylece Slovakya, Kenya, Austria, Endonezya ve Mısır gibi ülkelerin de arkasında kaldı.

Dünya genelinde ortalama mobil internet hızı ise 7.2 Mbps’e ulaştı. Ortalama mobil internet hızı 7.6 Mbps olan Türkiye ise listenin 75. sırasında yer aldı.

Zeynep Küçük

Hi, I’m Zeynep I am studying in computer engineering in Samsun. I love to share and write about anything that interests me in tech, so welcome on my blog. I’d be really glad to get in touch with you! Don’t forget you can always contact me by email for any inquiries.Follow me on social media.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.