15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://womaneng.com 300

Dünyada en hızlı mobil İnternet hangi ülkede?

Dünyada en hızlı mobil internet hangi ülkede? Akamai tarafından yayınlanan yeni rapor bu soruyu cevapladı. Türkiye listenin alt sıralarında yer aldı.

Akamai tarafından yayınlanan yeni rapor, dünyada en hızlı mobil internetin hangi ülkede olduğunu ortaya çıkardı. Akamai’nin raporuna göre, ortalama mobil internet hızı en yüksek olan ülke Birleşik Krallık. Ülkede mobil kullanıcıların ortalama internet hızı 26 Mbps. Birleşik Krallık’ın ardından ikinci sırada Almanya yer alıyor. Almanya’da mobil kullanıcıların ortalama internet hızı ise 21.4 Mbps.

Birleşik Krallık ve Almanya’nın ardından sırasıyla Finlandiya (21.6 Mbps), Fransa (17.4 Mbps), Norveç (17.3 Mbps), Danimarka (16.6 Mbps), Belçika (16.2 Mbps), Romanya (15.9 Mbps), Avustralya (15.7 Mbps) ve Japonya (15.6 Mbps) geliyor. Mobil kullanıcıların ortalama hızı 10.7 Mbps olan ABD ise listenin 28. sırasında kaldı. ABD böylece Slovakya, Kenya, Austria, Endonezya ve Mısır gibi ülkelerin de arkasında kaldı.

Dünya genelinde ortalama mobil internet hızı ise 7.2 Mbps’e ulaştı. Ortalama mobil internet hızı 7.6 Mbps olan Türkiye ise listenin 75. sırasında yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Apple'ı Hackleyen "Turkish Crime Family" Hacker Grubu 75.000$ Fidye İstedi başlıklı makalemizde 75.000$, Apple ve apple a tehdit hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş:
Önceki
Sunum Yapmak Ne Kadar Zor Olabilir ki?
Sonraki
Önemli 10 Girişimcinin Kartvizit Örnekleri
HAKKIMDA
Zeynep Küçük

Hi, I’m Zeynep I am studying in computer engineering in Samsun. I love to share and write about anything that interests me in tech, so welcome on my blog. I’d be really glad to get in touch with you! Don’t forget you can always contact me by email for any inquiries.Follow me on social media.

0 Yorum

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.