Zeynep Küçük Kimdir?

Zeynep Küçük, Bilgisayar Mühendisi, Data Scientist, aynı zamanda Dijital İçerik Üreticisidir. Mühendislik alanında almış olduğu eğitimlerle alanında uzmanlaşan Zeynep Küçük yayınladığı videolar ve sosyal medya paylaşımları ile tanınmaya başlandı. 13 Eylül 1995 yılında Erzurum’ da doğan Zeynep Küçük, ailesinin Trabzon’a taşınmasıyla eğitimine Trabzon’da devam etti. 2014 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ ni kazanarak Samsun’a taşındı. 2018 yılında üniversiteden mezun olarak mühendislik hayatı fiili olarak başlamış oldu. İlk iş tecrübesi 2018 Ağustos ayında sektörce de tanınan Şadi Evren Şeker’in bünyesindeki Bilkav firması ile Turkcell Genel Merkezinde Turkcell’e danışmanlık yapmasıyla başladı. 15 aylık bir süreçten sonra iş hayatına EVAM Yazılım ve Danışmanlık adlı firmada devam etti. Taki 2022 Nisan ayına kadar bu firma ile çalışan Zeynep Küçük bir çok projede yer aldı. 2022 Mayıs ayı itibariyle de FORD Otomotiv Sanayi’nde Yazılım ve Data Scientist olarak halen çalışmaktadır.

Zeynep Küçük üniversite hayatına devam ettiği sıralarda 2017 yılında kendi blog sitesi olan womaneng.com adlı siteyi kurdu. Hala yayın hayatına devam eden websitesinde öğrencilik ve meslek hayatında edindiği bilgilerden, araştırmalardan oluşan bir çok yazı mevcuttur. İnternet dünyasında yer alan işi sebebiyle bir çok sosyal medya sitesinde hesabı bulunan Zeynep Küçük, özellikle YouTube, Twitter ve İnstagramda aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır. İnstagramda 115 bini aşkın takipçisi bulunan Zeynep Küçük, woman.engineer kullanıcı adını kullanmaktadır. Kendisi bir çok bilinen marka ile çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim ve iş hayatına İstanbul’da devam eden Zeynep Küçük, Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İş Analitiği Bilim Dalında yapmaktadır.

One Comment

  1. Sizinle gurur duyuyorum. Bir gün bende sizin gibi mühendis olacağım Zeynep Küçük Hanım. Evlenmişsiniz tebrik ederim sizi @woman.engineer hesabınızdan severek takip ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button