15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://womaneng.com 300

Facebook Şehir Kuruyor

Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, şirketin ABD’nin California eyaletinde bulunan merkezini küçük çaplı bir şehre çevireceklerini açıkladı.

Silikon Vadisi’nde yaşanan konut sıkıntısı nedeniyle merkez binanın etrafına bin 500 konutluk bir site yapma kararı alan Zuckerberg, söz konusu ‘mini şehir’de konutların yanı sıra ofis ve dükkanların da bulunacağını duyurdu.
33 yaşındaki girişimci, amaçlarının uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak olduğunun altını çizerek, çalışanlarının daha rahat etmesi ve daha az harcaması için böyle bir hamle yaptıklarını açıkladı.
PİYASA DEĞERİNİN ALTINA SATILACAK

2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projenin sadece Facebook çalışanlarına değil herkese satılacağı kaydedilirken, “Evlerin yüzde 15’i piyasanın altından fiyatlandırılacak” açıklaması yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Dünyada en hızlı mobil İnternet hangi ülkede? başlıklı makalemizde dünya, dünya internet hızı ve ethernet hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş:
Önceki
Google'dan Dahiyane 4 Mülakat Sorusu
Sonraki
Yüz hareketleriyle akıllı telefon kontrolü olur mu?
HAKKIMDA
Zeynep Küçük

Hi, I’m Zeynep I am studying in computer engineering in Samsun. I love to share and write about anything that interests me in tech, so welcome on my blog. I’d be really glad to get in touch with you! Don’t forget you can always contact me by email for any inquiries.Follow me on social media.

0 Yorum

Yorumla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.