Skip to main content

WhatsApp'ın Yeni İki Adımlı Güvenlik Doğrulaması!!

Birkaç ay önce whatsApp’a getirilen iki adımlı doğrulama sitemi artık tüm kullanıcılar için yayınlandı!

WhatsApp yeni özellikler eklerken güvenliğide geri plana atmadı milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya olan whatsApp için güvenlik çok önemli.

Daha öncesinde uçtan uca şifreleme sistemini aktif eden WhatsApp, bir süredir de iki adımlı doğrulamayıda  beta kullanıcıları arasında test ediyordu. WhatsApp hesabınızın başka biri tarafından çalınma ihtimalini yok edden bu güvenlik özelliği ise artık herkes tarafından kullanılabilir hale getirildi.

Bundan sonraki süreçte eğer isterseniz iki adımlı doğrulamayı aktif ettiğinizde telefon numaranızla girişin yanında kendi belirlediğiniz şifrede size sorulacak bu sayede whatsApp çalınma sorununuz ortadan kalkacak.WhatsApp ara sıra kullanıcıya bu şifreyi sorarak hatırlamasını sağlayacak ve başkalarının sizin whatsApp konuşmalarınızı görmesini engelleyecek.Eğer sizde whatsApp güvenliğine önem veriyorsanız güncellemelerinizi kontrol edip bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

 

Yukarıda gördüğünüz gibi ben hemen aktif hale getirdim güvenlik çok önemli sizede iki adımlı doğrulamayı  aktifleştirmenizi öneriyorum.

Zeynep Küçük

Hi, I’m Zeynep I am studying in computer engineering in Samsun. I love to share and write about anything that interests me in tech, so welcome on my blog. I’d be really glad to get in touch with you! Don’t forget you can always contact me by email for any inquiries.Follow me on social media.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.