EducationWordpress

WordPress Kullanıcıları İçin Post Oluşturma Limiti Ayarlama

Bir WordPress kullanıcısının yayınlayabileceği veya inceleme için gönderebileceği yayın sayısını sınırlamanın mümkün olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Birkaç gün önce sosyal medyadan bana bir yazarın WordPress sitelerinde yayınlayabileceği yayın sayısını nasıl sınırlandıracağımızı soruldu. Bu makalede, WordPress kullanıcıları için nasıl bir post oluşturma sınırı ekleyeceğinizi ve neden bunu yapmak isteyebileceğinizi anlatacağım.

userpostlimitsWordPress’te Post Oluşturma Kimler için Sınırlandırmalı?

Kim istemez sitem yazılarla dolsun. Nede olsa ne kadar çok içerik o kadar çok hit diye bakıyoruz değil mi. Ama bazı durumlarda yine de yazarların yayın sayısını kısıtlamak isteyebiliriz.

Çok yazarlı bir blog sayfanız varsa basit bir senaryo olarak her yazarın günde, haftada veya ayda bir gönderilebileceği yayın sayısını sınırlamak isteyebilirsiniz.

Bazı üyelik siteleri üyelerine, içeriklerini duyurular (yayınlar veya başka bir gönderi türü) yoluyla tanıtabilmelerini sağlar. Bu durumda, her üyenin haftada veya ayda yayınlayabileceği duyuru sayısını sınırlamak isteyebilirsiniz.

Bir başka harika kullanım ise bir türün listelenmesidir. Örneğin, aracıların özellik eklemesine izin verdiğiniz bir konu dizininiz olabilir. Her bir aracının günlük veya aylık olarak ekleyebileceği özelliklerin sayısını sınırlayabilirsiniz.

Bunun gibi henüz aklıma gelmeyen bir çok konuda WordPress yazar sınırlama ihtiyacınız olabilir.

WordPress’te Kullanıcıların Mesajlarını Sınırlama Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken ilk şey Limit Posts eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Etkinleştirme sonrasında, Ayarlar >> Limit Posts  sayfasını ziyaret etmeli ve gönderi sınırlarını eklemeye başlamak için yeni limit ekle düğmesine tıklamanız gerekmektedir.

addnewlimit

Bu, sitenizde bir kullanıcı rolü veya bireysel bir kullanıcı seçebileceğiniz ve belirli bir zaman diliminde yayınlayabilecekleri veya gönderebilecekleri yayın sayısını sınırlayabileceğiniz yeni sınır kuralları açılır penceresini getirir.

limitpostsrule

Kullanıcı limitlerinizi saklamak için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Aynı sayfayı ziyaret ederek herhangi bir yayın sınırını düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bir sınırı değiştirmek için düzenle düğmesine tıklayın ve ayarları güncellemek için değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın.

editremovesavelimits

Hepsi bu kadar. Artık bir kullanıcı belirlenen sınırdan daha fazla yayın oluşturmaya çalıştığında böyle bir bildirim alacak.

limitwarning

Gelen soru üzerine yazdığım bu yazımda, kullanıcıların WordPress sitelerinde yayınlayabilecekleri yayınları nasıl sınırlandırabileceklerini anlatmaya çalıştım. Umarım işinizi görmüştür.

[/vc_column_text][vc_btn title=”Limit Posts Eklentisi İndir” color=”green” link=”url:https%3A%2F%2Fturbobit.net%2Fexd96rjxsnj3.html|||”][vc_row][vc_column]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu