ActivityEducation

ULUSLARARASI ROBOCOT ETKİNLİĞİ

ROBOCOT  

2017 Etkinliği 5 – 6 Mayıs tarihlerinde İnönü Üniversitesi Tutgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak!

Malatya’da ilkleri başarmış olmanın gururu ve hevesiyle İnönü Üniversitesi gençleri olarak gelecekte daha hızlı,daha kaliteli,daha verimli,katma değeri yüksek hizmetlerin ve üretimlerin yapılabilmesini sağlamak için tüm değer zinciri adımları arasındaki entegrasyonun öneminin farkındayız ve bu farkındalığın yayılması için bu yıl daha heyecanla ve daha büyük bir ekiple ve büyük bir güç olarak bize destek veren Malatya Teknopark A.Ş. ve MİAD’ın desteğiyle “Uluslararası ROBOCOT 2017” yi düzenleme çalışmaları Bilgoritma topluluğu tarafından hızla başlamıştır. 

robocot 2017
Bilgoritma topluluğunun ana hedefi öncelikle Malatya ve çevresindeki genç neslin ileri teknoloji,girişimcilik,yenilikçi düşünme noktalarında farkındalığını artırıcı inovatif etkinlikler,eğitimler,geziler düzenlemek,özellikle mühendislik öğrencilerinin ufkunu genişletmek için çalışmalar düzenlemektir.

 Bu etkinliklerden biride içeriğinde atolye çalışmalarından konferanslara,söyleşilerden mucit sergisine kadar daha birçok kategori içeren ve küçük adımlarla başlayıp kilometrelere ulaşan ROBOCOT etkinliğidir.

ROBOCOT kelimesi,Robot kelimesi ile Malatya’nın meşhur kayısısının bütünleşmesi için ” Robot + apriCOT ” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır.
İlk olarak 2016 Mayıs ta düzenlenen ROBOCOT 2016 Etkinliği büyük ses getirmiştir.Etkinlik büyük bir destekçi kitlesine sahiptir.

robocot 2017 malatya etkinligi
ROBOCOT 2016’da yapılan dört ana başlığa ilave olarak ROBOCOT 2017 için iki yeni başlık daha eklenmiştir.
1-Robotik ve kodlama yarışması
2-Maker ve Mucitler Sergisi
3-Atolye Etkinlikleri
4-Konferans Çalışmaları
5-Dron Yarışması (DROCOT)
6-Yeni Girişimci,Yeni Fikir ve Yenilikçi Yazılım Fikirleri Yarışması (RİSECOT)

Sende teknolojiye gönlünü kaptıranlardansan bu etkinliği kaçırma derim. Detaylı bilgi ve başvuru için bilgoritma.org sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu