Skip to main content

ULUSLARARASI ROBOCOT ETKİNLİĞİ

ROBOCOT  

2017 Etkinliği 5 – 6 Mayıs tarihlerinde İnönü Üniversitesi Tutgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak!

Malatya’da ilkleri başarmış olmanın gururu ve hevesiyle İnönü Üniversitesi gençleri olarak gelecekte daha hızlı,daha kaliteli,daha verimli,katma değeri yüksek hizmetlerin ve üretimlerin yapılabilmesini sağlamak için tüm değer zinciri adımları arasındaki entegrasyonun öneminin farkındayız ve bu farkındalığın yayılması için bu yıl daha heyecanla ve daha büyük bir ekiple ve büyük bir güç olarak bize destek veren Malatya Teknopark A.Ş. ve MİAD’ın desteğiyle “Uluslararası ROBOCOT 2017” yi düzenleme çalışmaları Bilgoritma topluluğu tarafından hızla başlamıştır. 


Bilgoritma topluluğunun ana hedefi öncelikle Malatya ve çevresindeki genç neslin ileri teknoloji,girişimcilik,yenilikçi düşünme noktalarında farkındalığını artırıcı inovatif etkinlikler,eğitimler,geziler düzenlemek,özellikle mühendislik öğrencilerinin ufkunu genişletmek için çalışmalar düzenlemektir.

 Bu etkinliklerden biride içeriğinde atolye çalışmalarından konferanslara,söyleşilerden mucit sergisine kadar daha birçok kategori içeren ve küçük adımlarla başlayıp kilometrelere ulaşan ROBOCOT etkinliğidir.

ROBOCOT kelimesi,Robot kelimesi ile Malatya’nın meşhur kayısısının bütünleşmesi için ” Robot + apriCOT ” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır.
İlk olarak 2016 Mayıs ta düzenlenen ROBOCOT 2016 Etkinliği büyük ses getirmiştir.Etkinlik büyük bir destekçi kitlesine sahiptir.


ROBOCOT 2016’da yapılan dört ana başlığa ilave olarak ROBOCOT 2017 için iki yeni başlık daha eklenmiştir.
1-Robotik ve kodlama yarışması
2-Maker ve Mucitler Sergisi
3-Atolye Etkinlikleri
4-Konferans Çalışmaları
5-Dron Yarışması (DROCOT)
6-Yeni Girişimci,Yeni Fikir ve Yenilikçi Yazılım Fikirleri Yarışması (RİSECOT)

Sende teknolojiye gönlünü kaptıranlardansan bu etkinliği kaçırma derim. Detaylı bilgi ve başvuru için bilgoritma.org sitesini ziyaret ediniz.

Zeynep Küçük

Hi, I’m Zeynep I am studying in computer engineering in Samsun. I love to share and write about anything that interests me in tech, so welcome on my blog. I’d be really glad to get in touch with you! Don’t forget you can always contact me by email for any inquiries.Follow me on social media.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.